Az Evangélikus Egyházkerületek

Az egyház szervezete négy igazgatási-önkormányzati szintre tagolódik: egyházközség, egyházmegye, egyházkerület, országos egyház. A legfontosabb, legalapvetőbb szervezeti egység az egyházközség. A gyülekezetek három egyházkerületet alkotnak. Ebből kettőnek a székhelye Budapesten található. A kerület élén a püspök, az egyházkerületi felügyelő és a kerületi közgyűlés áll.

Déli Evangélikus Egyházkerület

Székhelye: Pest
Püspöke: Kondor Péter
Egyházkerületi felügyelője: Radosné Lengyel Anna (az országos felügyelő helyettese)